Szanowni Państwo!
Ostatnie miesiące pokazały, że przyszło nam żyć w ciekawych czasach... W związku z tym Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych ogłosił akcję "Archiwum Pandemii A.D. 2020".
Chcesz, aby następne pokolenia dowiedziały się, jak żyliśmy w czasie pandemii wywołanej koronawirusem? Jak zmienił on nasze codzienne zwyczaje, postrzeganie świata i nas samych? Jakie przeobrażenia wymusiła epidemia i w jaki sposób się do nich dostosowaliśmy? Co nas martwiło, a co cieszyło w tym trudnym czasie? Jakie mieliśmy rozterki, wątpliwości, obawy, a co dawało nam nadzieję? W jaki sposób przetrwaliśmy? Zadbaj o to i przekaż nam swoje relacje i materiały, które stanowić będą bezcenne źródła historyczne dla kolejnych pokoleń.
Zwracamy się do Państwa o czynne wsparcie tej inicjatywy poprzez przekazywanie do Archiwum Państwowego w Zamościu wszelkiej dokumentacji i materiałów związanych z "czasami zarazy". Do akcji mogą się włączyć zarówno osoby prywatne, jak i instytucje, fundacje, stowarzyszenia, organizacje czy wspólnoty. Prosimy, aby podzielili się Państwo swoimi doświadczeniami, refleksjami i wspomnieniami sporządzonymi w formie tradycyjnej lub elektronicznej. Interesują nas zarówno zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki i zdjęcia, jak też memy, blogi, vlogi, nagrania audio i wideo oraz inne formy medialne publikowane na stronach internetowych. Wymienioną dokumentację Archiwum będzie przejmowało drogą elektroniczną oraz w sposób tradycyjny.
Pod adresem e-mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. możecie Państwo zgłosić chęć udziału w akcji, zadać pytanie i podzielić się wątpliwościami co do jej przebiegu oraz zapytać o archiwum, do którego w Państwa przypadku najlepiej przekazać materiały.
Natomiast pod adresem e-mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. możecie Państwo przesyłać do Archiwum Państwowego w Zamościu dokumentację elektroniczną związaną z pandemią w naszym regionie.
Pomóżcie nam Państwo stworzyć Archiwum Pandemii A.D. 2020!
Szczegóły akcji dostępne są na Facebooku oraz na stronach Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych i programu Archiwa Rodzinne Niepodległej.